Zázemí

  • prostory pro školku se rozkládají v Malém (srub, ohniště, ekotoaleta) a Velkém (farma - výběh pro naše zvířata; ovce, kozy, oslíky a koně) údolí, mezi kterými je louka a pole 
  • najdete je v Trutnově na Bojišti (kolem hřbitovnní zdi, dolů směrem na Dolce, pak doleva na Bojiště) - viz mapa a souřadnice
 

Jak to u nás vypadá

Srub

Zázemí je tvořeno vytápěným srubem. Srub má 25 m2 je v něm možno trávit chvíle odpočinku, čas k jídlu, ale i úkryt před nepohodou počasí, jak při letních bouřkách, tak i v zimních mrazivých dnech. Každý den bude zahájen u otevřeného ohně na venkovním ohništi.

Co se týče vybavení srubu, k dispozici jsou dřevěné stolky, lavice a karimatky na pohodlné sezení, police pro potřebu průvodců a na uskladnění pomůcek pro děti, věšák na tašky či kapsáře s náhradním oblečením a stolek ročních dob.

Hygiena

Na mytí slouží kanystr s kohoutkem a korýtko - umývadlo s odtokem. Samozřejmostí jsou čisté ručníky a (bio-eko-vegan) mýdlo. V zimě je voda ohřívána na dětem příjemnou teplotu.
 
 
 

V přístřešku u korýtka také umýváme a oplachujeme nádobí po obědě.

 

Toalety

Vybudována je eko toaleta, která je založená na principech vermes kompostování. Přístřešek na ekotoaletu chrání děti před nepřízní počasí a zaručuje intimitu prostředí.

 
Bylinková spirála
 
Také máme bylinkové zahrádky a od letoška i spirálu, kterou s dětmi postupně osazujeme, zaléváme a ochutnáváme:-)