školka v roce 2015/2016:

od 8:00 (7:30) do 16:00  |  pondělí až pátek

Denní aktivity

 
Scházíme se ráno na osmou hodinu. 
 
U ranního společně připraveného a zapáleného ohně se přivítáme. Povíme si, co jsme dělali,  co nás zaujalo a o čem bychom chtěli ostatním povědět. 
 
Dohodneme se, na kterém z „našich“ míst strávíme dopoledne. 
 
Cestou na domluvené místo, kterých jsme si našli v našem okolí několik, mají děti oči otevřené a všímají si zajímavých a nových věcí, hrají na honěnou, poskakují, protahují se, .. Průvodci jsou připraveni dětem odpovědět na jejich otázky vyplývající z okolního světa. 
 
Samozřejmě v přírodě nezapomínáme ani na společný odpočinek a svačinu.
 
Kolem poledne se vracíme na místo, kde bude probíhat oběd a odpočinek. Následuje program k dokončení denního tématu, je to čas na popovídání si o tom, co jsme zažili, co nového jsme se naučili. 
 
Při předávání dětí je také místo na dotazy rodičů a povídání o dětech. Celé fungování  je založeno na úzkém a důvěrném kontaktu s rodiči.
 
V závislosti na počasí plánujeme podniknout i výlety do vzdálenějších lesů, luk, případně vyjít na exkurze nebo návštěvy výstavy či dětského divadla. 
 
Během celého dne rozvíjíme kompetence dětí dle RVP.
 
Každý měsíc je laděn do témat, která kopírují koloběh roku (např. viz Bludný kořen). Na dané téma se děti naučí novou říkanku, dozvědí se něco nového, vyrobí si drobnost pro radost či na památku, zahrají si hru anebo si poslechnou pohádku. V závislosti na počasí se tyto činnosti konají přímo v lese, na louce, u potoka, ve srubu. 
 
Některé dny se věnujeme také práci na zahrádce. Sejeme semínka, pozorujeme jejich růst, sklidíme úrodu.