Dětská lesní školka Ostrov přírody

Věříme tomu, že čas strávený v přírodě nám dává širokou paletu možností pro smysluplné trávení našich dnů, které jsou plny poznávání, prožívání, zklidnění i velkých výkonů, zábavy i odpočinku a mnoha dalších drobných okamžiků, které potřebujeme ke spokojenému životu. Dětem se v lesní školce otevírá prostředí, které je každý den nové a plné inspirace

Co nejvíce času trávíme s dětmi venku, pro případ opravdu nepříznivého počasí nám slouží srub, ve kterém se můžeme ohřát, usušit oblečení a odpočinout si. Zázemí máme také v dvou údolích, které jsou otevřenou učebnicí poznání. V Malém je srub, ohniště, bylinková spirála, ekotoaleta a ve Velkém údolí máme hospodářská zvířata, políčko a pec.

 

                 „S dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“                           (lesnims.cz)         

Naše filosofe vychází z lesních mateřských školek, volného učení a přístupu respektovat a být respektován. Důležití jsou však především lidé, kteří prostředí vytvářejí a jsou jeho součástí. Proto neváhejte a přijďte nás poznat. Buď během všedního dne, kdy se můžete zapojit do programu, nebo při pravidelných akcích, na které je zvána i široká veřejnost. Pro dotazy, domluvení návštěvy nebo s nějakou milou zprávou nás můžete kontaktovat.

 

Pro naše projekty, pozorování, objevování a samozřejmě hru využijeme nejen zdejší nádherné přírodní prostory o velikosti 6,3ha, potůček a tůni, okolní louky a blízké lesy, kde si každý může najít svůj klidný koutek a sledovat to, co ho zaujalo, ale také naši zahrádku, na které budeme objevovat kouzla ze života rostlin od námi zasazeného semínka až po sladkou odměnu při sklizni naší úrody.

V zimním období společný čas trávíme v závislosti na počasí v přírodě a ve vytápěném srubu (viz zázemí). Oběd a odpočinek míváme podle počasí venku, ve srubu nebo na výpravě - při aktivitě v přírodě.

podívejte se na: 

Organizace dne, denní režim