Po podzimní slavnosti

18. 9. 2017

Krátké ohlédnutí za podzimní slavností 2017.

V sobotu ráno jsme se již začali scházet na osmou hodinu. Přeci jen nás čekala velká příprava - postavit stany, rozložit bleší trh, vyznačit šipkovanou či připravit ochutnávku džemů a marmelád. Na ohništi jsme zapálili oheň a v kuchyňce se už začaly připravovat suroviny na kotlíkovou polévku.

Jen o chvilinku později dorazil i František, aby mohl rozprostřít sítě a mohli jsme pak pozorovat drobné ptactvo, které se do nich nachytalo. V deset hodin už začali přicházet první návštěvníci a veřejná část slavnosti začala :)

 

Velký úspěch mělo tradiční povídání Františka o ptáčcích, kteří se u nás vyskytují, a jejich kroužkování. Děkujeme všem, kteří ochotně posdíleli recepty na džemy a přinesli i pár skleniček na ochutnání. Byla to mňamka. Kromě džemů jsme také ochutnali domácí sušenky, dali si k obědu kotlíkovou polévku, opekli buřty nebo jablíčka na ohni a někteří jsme zde strávili celý den a ještě jste nám pomohli s úklidem. Za to moc děkujeme a těšíme se na setkání 13. 1. 2018 na Zimní slavnosti.

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace